افزایش زائران عتبات تا 2برابر

ر اساس توافق‌های انجام‌شده با طرف عراقی، به‌زودی اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات به دو برابر افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، مدیر کل حج و زیارت ایلام گفت: اکنون روزانه 1500 زائر در قالب 37 کاروان زیارتی از مرز مهران به عراق اعزام می‌شوند و این تعداد به روزانه سه‌هزار نفر افزایش می‌یابد.

 

حجت‌ الاسلام صحبت‌الله رحمانی، افزود: توافق‌های مقدماتی با طرف عراقی صورت گرفته و بیشتر کارهای رسمی‌ آن انجام شده‌است که با امضای توافق‌نامه نهایی، افزایش تعداد زائران ایرانی اعزامی به عتبات عالیات، عملی می‌شود.

 

مدیر کل حج و زیارت ایلام، با بیان اینکه "از ابتدای امسال تاکنون، با توجه به بسته شدن مرز خروجی دیگر در شلمچه، اعزام زائران از مرز بین‌المللی مهران صورت گرفته است"، اظهار داشت:‌ روزانه یک‌هزار زائر عراقی نیز به ایران وارد می‌شوند و در مجموع، روزانه پنج‌هزار زائر ایرانی و عراقی به ‌صورت رفت و برگشت از مرز مهران ‌تردد می‌کنند.

 

رحمانی گفت: اکنون رفت‌ و آمد زائران از مرز خسروی، بسیار محدود و به ‌صورت انفرادی انجام می‌شود و مرز شلمچه نیز به علت مسائل امنیتی، روی زائران بسته است. در صورتی که این مرز‌ها فعال نشوند، پوشش خدماتی تمام‌ زائران، فقط از طریق مرز مهران بسیار دشوار خواهد بود.

 

مدیر کل حج و زیارت ایلام با بیان اینکه "بر اساس توافقی که با طرف عراقی شده است، در مناسبت‌های خاص، از جمله محرم،‌ عرفه و میلادها، تعداد کاروان‌های زائران ایرانی افزایش می‌یابد، افزود: در این مناسبت‌ها، مدت زمان ماندگاری زائران در عراق نیز افزایش می‌یابد.

 

به گفته رحمانی، برای ماه رمضان و شب‌های قدر امسال نیز سهمیه اضافه‌ای برای اعزام زائر در نظر گرفته نشده است.
/ 0 نظر / 20 بازدید